in ,

Blue Lock: Yayın Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gerekenler

Senenin ileriki yarısında gelecek olan Blue Lock, dünyanın en popüler sporunu gerilim ile dolu bir şekilde işleyecek.

Son zamanların en çok beklenen spor animelerinden bir tanesi Blue Lock. Aynı ada sahip manga serisinin adaptasyonu olan bu anime için fanlar çoktan çılgına dönmüş durumda. Eight Bit animasyon tarafından animasyonları yapılan seri yaklaşık bir ay sonra çıkacak.

Blue Lock için nasıl bir beklenti içinde olmaları gerektiğini bilmeyenler için, normal bir futbol animesi ile karıştırmayın diyebiliriz. Daha gerilimli ve Battle Royale üzerine kurgulanan bu seri spor severleri etkilemek ile kalmayacak gibi duruyor. Ayrıca manga severler de konunun animede nasıl işleneceğini merak edebilir, işte yakın zamanda çıkacak olan Blue Lock ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Blue Lock’un Konusu

Blue Lock
Blue Lock

Blue Lock en son Dünya Kupasının gerçekleştiği zamanında geçiyor, Japonya hem yerel saygı olarak hem de sahada büyük yenilgi almıştı. Şanslarını artırmak için, Japon Futbol Federasyonu Blue Lock adında bir deney başlatıyor. Gizli futbol bilgini Ego Jinpachi’nin liderliğinde bu projenin amacı belli başlı oyuncuları bir araya getirip “ego forvet”i bulmak. Bu oyuncu sayesinde diğer futbol takımlarına karşı galibiyet alınması da amaçlar arasında.

Tabii ki, bu klasik bir futbol sistemi olmadığından dolayı yeterince iyi olmayan oyuncular direkt olarak diskalifiye oluyorlar. Direkt diskalifiyeden kastımız ise bir daha Japonya’da top koşturamayacaklar demek istiyoruz. Fakat, ortalama yetenekte olan ana karakterimiz Yoichi Isagi bir şekilde diğer tüm futbolcuları geçip en iyi futbolcu olmaya çalışıyor.

Blue Lock Fragmanı

Blue Lock

Blue Lock fragmanı bu sene mayısta geldi ve manga fanlarına adaptasyonu az çok neye benzeyeceğine dair bir görüntü verildi. Fanlar şanslı, çünkü bu seri diğer klasik futbol animeleri gibi harcanacak gibi durmuyor. Fragmana göre animede, sadece en egoist forvetin en iyi forvet olabileceği fikri işleniyor ve sonrasında ana karakterimiz Yoichi İsagi’yi top başında görüyoruz.

Animasyonlar gerçekten çok güzel ve diğer futbol animeleri ile karşılaştırınca Blue Lock’un ne kadar olağanüstü olduğunu görebiliyoruz. Şu ana kadar verilen görseller ve fragmanlara bakılırsa, seri fragmanda gördüğümüz harika animasyonlarla devam edecek.

Blue Lock Yayın Tarihi

Blue Lock
Blue Lock

Geçen sene Ağustosta duyurusu yapılan Blue Lock serisi 9 Ekimde çıkacak. Eight Bit’in Tensei Shitara Slime Datta Ken performansına bakılırsa bu seri yetenekli insanların elinden geliyor olacak. Bu seri Tetsuaki Watanabe ve Shunsuke İshikawa’nın yönettiği, Haikyuu ve Fruits Basket gibi animelerde çalışmış olan Taku Kishimoto’nun yardımıyla bizlerle buluşacak.

Jin Murayama animenin müziklerini yaparken Unison Square Garden introyu ve Shugo Nakamura da outro’yu yapıyor. Seslendirmen listesi de açıklandı, aralarında Soma Saito ve Jojo’da ses sanatçılığı yapmış olan Yuki Ono gibi yetenekli isimler bulunuyor. İlk sezonun kaç bölüm süreceği belli olmasa da Blue Lock, futbola fazla meraklı olmayan izleyiciler için dahi harika bir deneyim olacak gibi gözüküyor.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

One Punch Man

One Punch Man Animesi 3. Sezon Geliyor!

Danganronpa

Danganronpa’daki En Kötü 10 Karakter