in ,

Chainsaw Man: Dört Atlı Kim?

Chainsaw Man animesinin Dört Atlısı bazen inanılmaz derecede güçlü bir grup olarak anılıyor, ancak bu iblisler kim ve ne yapıyorlar?

Denji ve Kamu Güvenliği İblis Yok Etme Özel Birimi’ndeki arkadaşları, Chainsaw Man animesi/mangası boyunca birçok güçlü iblisle karşılaşırlar. Karakterlerimiz, Sonsuzluk İblisi ile otelin sekizinci katında mahsur kalmak ya da Silah İblisiyle kaçınılmaz bir savaşa girmek olsun, zorlu ve korkutucu İblislere alışıklar. Bununla birlikte, bazı iblisler bu yazdığımız iblislerden daha güçlü çünkü çok daha sağlam yetenekleri var.

Denji, Dört Atlıdan ikisiyle çoktan karşılaştığının farkında değil. Bu İblisler korkutucu derecede güçlü çünkü Savaş, Açlık, Kontrol ve Ölüm dahil olmak üzere insanlığın en eski korkularından bazılarının yavruları. Dört Atlı, Chainsaw Man hikâyesinin önemli bir parçası, ancak ne oldukları veya neden insanlık aleminin peşinde oldukları tam olarak belli değil.

Chainsaw Man: Neyin Nesi Bu Dört Atlı?

Chainsaw Man
Makima

Dört Atlı, Chainsaw Man animesindeki en güçlü iblislerden dördüdür ve bunun iyi bir sebebi var. İblisler insan korkularından beslendiği için, bir korku ne kadar uzun sürerse iblisler o kadar güçlenir. Savaş, Açlık, Kontrol ve Ölüm İblisi, evrenin başlangıcından beri varlardır. Dört Atlıyı, Karanlık İblisi gibi İlkel Korku kadar güçlenmesini sağlamıştır. Dört İblisin hepsi, kırmızı halkalara sahip kendine has altın gözleriyle tanımlanabilir; Ancak onlardan kaçmak o kadar kolay değil.

Bu dördü aynı zamanda Nükleer Silah İblisi ve Nazi İblisi de dahil olmak üzere Testere İblisi tarafından tüketilen ve silinenlerin isimlerini hatırlayan İblislerdir. Atlılar bir grup olarak anılırken, birkaç benzerliği paylaşırlar ve nadiren bir grup olarak işbirliği yaparlar. Dördü en son Silah İblisinin yanındaydı, cehennemde Pochita ile acımasızca savaştı ve bu savaştan bir süre sonra insan dünyasına girdiler ve kendi hedeflerini takip etmenin yollarını aradılar.

İlginizi Çekebilir:  Yeni Mahjong Animesi Pon no Michi’nin İlk Fragmanı Yayınlandı

Makima Kontrol İblisi ve Nayuta Onun Reenkarnasyonu

image 195
Makima – Nayuta – Denji

Kontrol İblisinin, Chainsaw Man‘de yer alan Dört Atlıdan ilki ve tüm dünyadaki hayranları şok ederek Makima olduğu ortaya çıktı. Makima, diğer Atlılarından ayrıldı ve gücünü diğerlerinin varlığını yok etmek amacıyla Pochita’yı bulmak için yola çıktı. Bu yüzden Denji’ye ulaştı ve sonunda Testere Adam’ın becerilerini kullanmak için onu manipüle etmek ve kontrol etmek maksadıyla en derin arzularını kullandı. Ancak Kontrol İblisi, Denji Makima’nın gücünde bir zayıflık keşfettiği ve elinden gelmeden onu yendiği için amacına asla ulaşamadı. Makima kendini tükettikten sonra reenkarne oldu ve Nayuta artık yeni Kontrol İblisi haline geldi.

Kishibe, Kontrol İblisinin reenkarnasyonunu bulduğunda, onu yetiştirmesi için Denji’ye getirdi. Akıl hocası bunu Denji’nin Nayuta’yı sevgiyle besleyeceği umuduyla yaptı ve ona Makima’nın asla kontrol olmadan oluşturamayacağı bağlantılar ve ilişkiler verdi. Şimdiye kadar, bu yaklaşım işe yarıyor gibi görünüyor. Denji, Nayuta’nın eğitimi için para biriktirmek adına elinden gelenin en iyisini yapıyor, zihinsel gelişimini sağlamak ve Makima’nın sahip olmadığı aile bağlarını oluşturmak için onu küçük bir kız kardeş olarak yetiştiriyor.

Yoru, Chainsaw Man’in Savaş İblisi

Chainsaw Man
Yoru

Savaş İblisi, seride yer alan Dört Atlı’nın ikincisi. Yoru’nun vücudu, Pochita tarafından cehennemde parçalandıktan sonra, tıpkı Chainsaw Man’in zayıflamış formu (Pochita) gibi bir kuşa benzeyecek şekilde dönüştü. Yoru, Denji’nin hem sınıf arkadaşı hem de potansiyel sevgilisi Asa’yı beyninin yarısını ele geçirip taşıyıcı olarak kullanıyor. Yoru bir insan taşıyıcı içinde bulunduğundan iblisten çok teknik olarak kötü ruh olarak sınıflandırılabilir. Bu garip bir fenomen çünkü iblisler normalde yalnızca insan cesetleri üzerinde kontrol sahibi olabiliyor. Ancak Asa hâlâ hayatta ve sağlıklı; tek sorun Yoru’nun aniden kontrolü ele geçirmesine maruz kalması.

Savaş İblisi’nin kudreti, bir kötü ruh statüsüyle azalır, ancak yine de planına en iyi şekilde hizmet eder. Yoru, melezin Asa’nın lisesine gittiğini ve Chainsaw Man’i aradığını biliyor, bu yüzden kılık değiştirip onun görünümünü ele geçirmek operasyon için mantıklı. Savaş İblisi Chainsaw Man’in peşindedir, çünkü onun unutulmuş Nükleer Silah İblisi’ni kusturmasını ve insanlıktaki bu korkuyu yeniden canlandırmasını istemektedir.

Açlık İblisi de Lisede

Chainsaw Man
Açlık İblisi

Chainsaw Man Part 2’de de tanıtılan Açlık İblisi, Fami olarak Denji ve Asa’nın lisesine gidiyor. Bu özel iblisin karakterini temsil eden pullu küpeler takan uzun boylu bir kız görünümüne bürünmüş halde. Açlık İblisi mangada yalnızca birkaç kez görünse de, her bir sahnesi birbirinden korkunçtu. Örnek olarak, Asa, Yoru, Denji ve Yoshida bir akvaryuma hapsedilirken, Fami bir çatıya tünemiş ve tehditkâr bir şekilde onlara bakıyordu.

Fami’nin niyeti şu anda bilinmiyor, ancak kız kardeşi için her şeyi yapacağını iddia ederek Asa’ya yardım etmeye istekli olduğu gösterildi. Yoru’dan bahsediyor, Dört Atlı’nın birbirlerini aile olarak gördüklerini ima ediyor. Bu nedenle, Fami’nin birlikte çalışmak için Savaş İblisi ile takım kuracağı anlamına gelebilir. Fami’nin nükleer silahları eski haline getirmek için Yoru ile işbirliği yapması mantıklı olurdu çünkü daha fazla çatışma kaçınılmaz olarak daha fazla açlığa yol açar.

Ölüm İblisi Tam Bir Gizem

Chainsaw Man
Ölüm İblisi

Dört Atlı’nın kalan tek üyesi henüz Chainsaw Man’de görünmedi. Ölüm İblisi, nihayet tanıtıldığında, hayranların hevesle beklediği şey olan hikâyede şüphesiz önemli bir rol oynayacak. Dört Atlı’nın en güçlüsü Ölüm İblisi olacaktır çünkü o, irrasyonel ölüm korkusunun vücut bulmuş halidir. Ölüm korkusu tüm canlıların sahip olabileceği en temel korku olduğu için, en güçlü iblislerden biri olması oldukça mantıklı.

Bu iblisin kim olabileceğine dair birkaç öneri var, ancak hiçbiri henüz tam olarak desteklenmiyor. Ölüm İblisi muhtemelen diğer Dört Atlı ile aynı ayırt edici altın gözlere sahip bir kız olacak ve bu özelliklere sahip karakterler mangada henüz ortaya çıkmadı. Bununla birlikte, bu kadar güçlü bir karakter muhtemelen bir tür nihai düşman olarak tanıtılacaktır çünkü insanlar zamanın başlangıcından beri ölümden korkmuştur.

Dört Atlı’nın her biri zorlu bir güç ve hepsi arkalarında korkunç bir tehlike izi bırakır. Denji, tüm saf cehaletiyle atlıların merkezinde yer alıyor; Kontrol İblisi onun “kız kardeşi”, Savaş İblisi’nin reenkarnasyonuyla çıkıyor ve Kıtlık İblisi okulun koridorlarında dolaşıyor. Ölüm İblis’i de aynı şekilde burnunun dibinde olsaydı bunu şaşırmazdık.

Pluto

Pluto Anime Uyarlaması Netflixte!

Doctor Elise: The Royal Lady With the Lamp

Doctor Elise: The Royal Lady With the Lamp Anime Uyarlaması Geliyor!