in ,

Manga Severlerin Beğeneceği En İyi 15 Korku Manhwası

Korku mangası sevenler daha fazla içerik bulmak amacıyla manhwalara yönelebiliyor. Bakmanız gereken serileri bir araya getirdik.

Korku türünde bol bol kan, vahşet ve jumpscare oluyor. Okurların korkuları üzerinden parlayan seriler olsa da bazıları gerçekten olağan üstü. Shiki veya When They Cry gibi ünlü mangaları biliyor olabilirsiniz ama peki ya manhwalar?

Island Okurları Korkuyla Baş Başa Bırakıyor

Korku Manhwa

Çoğu ünlü korku manhwalar ilk başta klasik gidip bir anda radikal kararlarla okuru şok edenler oluyor. Island, Miho’nun heyecanla uzaklardaki bir adaya iş için gitmesiyle başlıyor. Rahat yaşamaya alışkın olan Miho, CHeju Adasının iblislerle dolu olduğunu fark edince kafayı yer.

Pan adındaki bir iblis avcısı, adadaki tüm iblisleri öldürmek istiyordur. Hikaye bayağı bir şiddet içeriyor ve çizimler gerçekten harika.

Rotten’da Kötülüğün Her Formunu Görebiliyoruz

Korku Manhwa

Ana karakterin bir anda ölüleri görme gücünü edindiği bir çok seri biliyoruz. Bu konu her yöne çekilebildiği için çok tutuyor. Rotten’ı güzel yapan bir şey de, Jaeshin’in gücü seri ilerledikçe tüyler ürpertici bir gizem haline geliyor.

Ruhlar, Jaeshini alt katında çok büyük günahlar döndüğü hakkında uyarır. Rotten’in hikayesi gittikçe daha çok karakter barındırır ve hepsi bu gizemin çözülmesinde önemli rol oynarlar.

Distant Sky Tahrip Olmuş Korkunç Bir Dünyayı Anlatıyor

Korku Manhwa

In-Wan-Yoon kaliteli manhwa yazarları arasında yerini hızla alıyor. Yoon’un çok tutmuş epey serisi var. Örneğin Netflixte de yayınlanan Kingdom. Distant Sky, tahrip olmuş bir dünyayı anlatan, post apokaliptik ve nihilistik bir yapım.

Bu dünyada yaşayan birçok rahatsız edici böcekler ve yaratıklar var ve hayatta kalma iç güdüsünü görebiliyoruz. Distant Sky’ın hem hikayesi güzel hem de Sun-hee Kim’in çizimleri harika.

#Killstagram Sosyal Medyanın Ne Kadar Tehlikeli Olabileceğini Gösteriyor

Korku Manhwa

Killstagram güncel bir konuyu işliyor ve bizlere bazen en korkunç şeyin olağanüstü şeyler değil de insanlar olabileceğini gösteriyor. Killstagram, sosyal medya fenomeni Remi Do’nun yanlış kişiyi etkilemesi sonucu bir seri katilin takıntısı olmasını anlatıyor.

Killstagram, ünlü olmanın tehlikelerini ve sosyal hayattaki yerlerini iyi anlatıyor. Killstagram bir çok yönüyle Satoshi Kon’un Perfect Blue serisinin güncel haline benziyor.

Priest, İblis Avcısı Tiplemesine Yeni Bir Soluk Getiriyor

Korku Manhwa

İlk bakışta Priest’in ana karakteri, bildiğimiz iblis avcısı tiplemeleriyle karıştırılabilir. Priesti ve ana karakterini farklı kılan şey, bu manhwada çaresiz durumdaki bir dünyayı anlatmak için batıdan epey esinlenilmiş olması.

Ana karakter Ivan’ın aklındaki iblisler, onu öldürmeye çalışan iblislerden daha tehlikeli olsa da yoluna devam ediyor.

Hive, Böcekleri Başımıza Salıyor

Korku Manhwa

Hive, Kim Gyu-San tarafından yazılan ve çizilen apokaliptik bir korku manhwası. Ailesiyle vedalaşıp işe doğru yol alan ana karakterimizin başına berbat şeyler geliyor.

Seoul, insan yiyen böcekler tarafından istila edildikten sonra yere kapaklanıyor. Bu böcekler her insana saldırıyor ve insanlar hayatta kalmak için birbirleriyle savaşıyor. Ailesini bulmak için ana karakterimiz Eung-Sung- Lee’nin, iş arkadaşı Ji-Eun Seong ve savaş gazisi Eun-sun ile takım olmaktan başka çaresi kalmıyor.

Home Sweet Home, Bilinmezliğin Dehşetini Anlatıyor

Korku Manhwa

Home Sweet Home, Carnby tarafından yazılıyor ve Youngchan Hwang tarafından çiziliyor. Bu manhwanın yazarı aynı zamanda listemizde bulunan başka bir korku manhwası olan Bastard’ın da yazarı. Serimiz, evinden pek fazla ayrılmayan bir lise öğrencisi olan Hyun Cha’yı anlatıyor.

Evini neredeyse hiç terk etmeyen genç, dışarısı ile beraber kendi etrafında da garip olaylar yaşanmaya başlayınca sevgili evini terk etmek zorunda kalıyor.

Perfect Clasroom, Gizemli Karakterler Üzerine Yoğunlaşıyor

Korku Manhwa

Perfect Clasroom, O-gu tarafından yazılmış ve çizilen bir seri. O-Gu’nun ilk manhwa’sı olan bu seri, 2015’te Global Çaylak Projesi Ödülü’nü aldı. Eğer hikaye ilginizi çektiyse, serinin çevirisi elbet bir Türk çeviri ekibi tarafından yapılmıştır.

Hikayemiz, bir çok sırrı olan iki kardeşi anlatıyor. Sınıfı çok daha karanlık sırları olduğunu düşünüyor ve sınıfın ilgisini çeken iki kardeşi tanımaya başlarlarken ilginç olaylar oluyor.

Red Cage, İntikamını Alıyor

Korku Manhwa

Red Cage ya da diğer adıyla Model Taxi, KeuKeuJ.J tarafından yazılan ve Carlos Tarafından çizilen bir seridir. Bu korku manhwa’sı fiziksel istismar ve cinsel sorunlar gibi yetişkin olaylarını konu alıyor. Eğer bir sorununuz varsa 5326’yı arayabilirsiniz.

Ararsanız eğer, Deke sizin sorunlarınızla bir güzel ilgilenecektir. Bu manhwa intikam konusu üzerinde gidiyor ve renkli çizimlere sahip.

Dreamcide, Gerçek ve Olağanüstü Arasındaki Çizgiyi Kaldırıyor

Korku Manhwa

Dreamcide, Jung-Hoon Hong tarafından yazılmış ve Weol Shin tarafından çizilmişti. Renkli görünüşü sizi kandırmasın bu da bir korku manhwası. Ayrıca romantizm ve olağanüstü olaylar da bulunduruyor. Hazin Nam her zaman kabus görüyor olsa da bir gün gördüğü rüya onu şaşırtır. Yedi sene sonra insanlar, iblisler ve zombilerle savaşmak zorunda oldukları apokaliptik bir dönemdedirler.

Rüyasında gördüğü kız Yuri Hong sınıfına nakil oluncaya dek rüyasının gerçek olacağını düşünmemiştir. Artık dünyanın kaderi Hazin’e bağlıdır.

Redrum 237, Okurların Kime Güvenmesi Gerektiği Konusunda Kafasını Karıştırıyor

Korku Manhwa

Redrum, Ya-Seong Ko tarafından yazılan ve çizilen bir seri. Biraz eski bir manhwa olsa da kalitesi harika. 2003de yazılan ilk manhwa’lardan olan bu seri siyah beyaz çizimlerle karşımıza çıkıyor.

Hikaye ıssız bir dağa yolculuğa çıkan arkadaş grubunu anlatıyor. Gece mükemmel başlasa da karakterlerimiz gerçek ile halüsinasyonu ayırt etmeyi beceremeyince ve insanlar kaybolmaya başlayınca kanlı bir vahşete dönüşüyor.

Delusional Boy, Garip Bir İntikam Öyküsü Anlatıyor

Korku Manhwa

Delusional Boy, JAL tarafından yazılan ve Jin-Wu Song tarafından çizilen bir seri. Giu Haru gerçek ile hayal arasındaki farkı ayırt edememesine sebep olan bir hastalığa sahiptir. Yanlışlıkla sevgilisi Kang Lee Ha’yı öldürene kadar huzurlu bir hayat yaşamıştır. Ayrıca en yakın arkadaşı Kang Yul tarafından ihanete uğrar ve iki gözünü kaybeder.

Akıl hastanesine kapatılır ve adı katile çıkar. Panther adlı bir gruptan yardım teklifi alınca akıl hastanesinden çıkar ve Kang Yul’u bulmak için yola koyulur.

The Phantom King, Fantastik Bir Trajedi Öyküsü Anlatıyor

Korku Manhwa

The Phantom King, Dal-Young Im tarafından yazılan ve Jae-Ho Yoon tarafından çizilen bir seri. Ecchi ve gizem tarzında manhwa’lar seviyorsanız bu seri kesinlikle size göre. Eun Sung-min şeytani olaylar yaşanmış olan bir kasabadan sağ çıkmış bir kişidir.

Eun Sung-min Phantom King adında bir grup tarafından kurtarılmıştır. Özel Çevre Koruma Kuruluşu, Sung-min’in kasabasında yaşanan kötü ruhları bulmak için çalışmalara başlar.

Bastard, Bir Baba ile Oğulun Berbat İlişkisini Anlatıyor

Korku Manhwa

Bastard, Carnby tarafından yazılan ve Youngchan Hwang tarafından çizilen bir seri. Yeni bir korku manhwa’sına takık olmak istiyorsanız Bastard size göre. Hikayemiz, seri katil babasının suç ortağı olan Jin Seon’u anlatıyor.

Ancak her şey babası ana karakterimizin bir arkadaşını öldürmeye karar verince değişir. Ana karakterimiz sonunda babasından kurtulmaya ve kızı korumaya karar vermiştir. Aynı zamanda kafayı sıyırmamaya çalışıyordur.

Jack Frost, Tahmin Edilmesi Zor Yaratıklarla Dolu Bir Dünyada Geçiyor

Korku Manhwa

Jack Frost, Jin-Ho Go tarafından yazılmış ve çizilmiş bir eser. Jack Frost diyince herkesin aklına ilk başta korku değil de, kardan adamlar falan gelir. Hikayemiz inanılmaz bir mücadelede arada kalan Noh-A’yı anlatıyor.

Amityville bölgenin sahibi olmak isteyen paranormal yaratıkların kendi aralarında savaştığı bir lisedir ve Noh-A bu mücadelede arada kalır. Sonrasında okulun en şeytani çocuğu olan Jack Frostun yardımını alır.

İlginizi Çekebilir:  Jujutsu Kaisen: Anime ve Manga Arasındaki 10 Fark
İsekai Anime

2022 İlkbahar Sezonunun En Çok Beklenen İsekai Animeleri

İsekai Anime

Ana Karakteri “Kötü Adam” Olan İsekai Animeler