in ,

Boruto: Naruto’nun Hikaye İçin Zayıflatıldığı Her An

Naruto, en güçlü ninjalardan birisidir, ancak gücü bu zamana dek Boruto’da birçok kez zayıflatıldı.

Boruto

Naruto Uzumaki, Boruto: Naruto Next Generations serisindeki Konoha Köyünün Yedinci Hokage’si ve Sasuke Uchiha ile birlikte yaşayan en güçlü shinobi’dir. Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı’nda insan sınırlarını aşmasıyla tanınan Naruto, Madara Uchiha ve hatta Kaguya Otsutsuki gibilerle savaşacak kadar da güç sahibi oldu.

Ne yazık ki, Boruto’nun hikayesi, Naruto kadar güçlü bir karakterin varlığında devam edemez. İşte bu sebeple yazarlar, çoğu zaman onu zayıflatmaya karar vererek yeni neslin yeteneklerini sergilemesini sağlıyor.

Naruto Hakikati Arayan Toplarını Kaybettiğinde

Boruto

Naruto’nun Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı sırasında aldığı Altı Yol güçleri sayesinde, kendisine büyük saldırı ve savunma kabiliyetleri veren dokuz Hakikati Arayan Topa erişim kazandı. Savaşın sonunda dokuz taneden üçü elinin altındaydı ve kaybettiklerini de kolaylıkla geri alabilirdi. Şaşırtıcı bir şekilde, Naruto’nun Hakikati Arayan Topları Boruto’da hiçbir yerde görülmüyor ve bu durum onu epey bir zayıflatıyor. Naruto, Hakikati Arayan Toplara halihazırda erişebilseydi, zaten mükemmel olan Jutsu cephaneliği ek mühürleme tekniklerine ve hatta en üst düzey şekil değiştirme formuna sahip olacaktı.

Nue, Konohagakure’ye Saldırdığında

Boruto

Nue, Boruto: Naruto Next Generations’ın yalnızca anime evreninde Konohagakure’ye saldırdı. Sumire Kakei tarafından serbest bırakılan Nue, güçlenmek için çakra emebileceğinden inanılmaz derecede tehlikeli olduğunu kanıtlamıştı. Bu nedenle, Naruto Uzumaki’den kazara onu daha güçlü hale getirmemek için ninjutsu ile saldırmaması istendi. İşin ilginç yanı, Naruto’nun en üst seviyede olan taijutsu becerileri, canavarla kolayca başa çıkabilirdi.

Üstelik, Altı Yol’un verdiği güçleri kazanmasıyla beraber, Naruto’nun yumruk yumruğa dövüşü, çoğu düşmanla başa çıkmak için ihtiyaç duyduğu tek şeydi. Yine de, Boruto’nun yazarları bunun yerine onu kenara itmeyi ve oğlu Boruto’nun işleri kendi keyfince halletmesine izin vermeyi seçti.

Shin Uchiha’ya Karşı Sasuke ile Birlikte Savaştığında

Boruto

Naruto Uzumaki kendini Orochimaru’nun deneyi Shin Uchiha ile bir çatışmanın ortasında buldu. Shin oldukça güçlü olmasına rağmen, savaş sırasında Madara Uchiha ve Kaguya Otsutsuki gibileriyle savaşmış olan Yedinci Hokage’nin yanından bile geçemezdi.

Naruto, dövüş boyunca oldukça zayıf gösterildi ve hatta Shin’in telekinetik kontrollü silahlarından biri tarafından da yaralandı. Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı’nda Naruto’nun ışık hızındaki saldırıları kolaylıkla savuşturduğu görülmüştü. Açıkça görülüyor ki, bu dövüşte sırf düşman daha çetin görünsün diye zayıflatıldı.

Momoshiki Otsutsuki ile Dövüştüğünde

Boruto

Naruto’nun Boruto’daki ilk büyük dövüşü, Kinshiki’nin güçlerini emen Momoshiki Otsutsuki’yi alt etmek için Sasuke Uchiha ile güçlerini birleştirdiğinde meydana geldi. Dövüş ne Naruto ne de Sasuke için çok zor olmasa da, Hokage savaş başlamadan kısa bir süre önce çakrasının yarısını Momoshiki karşısında kaybetmeseydi daha da kolay olurdu. Naruto tam güçte olsaydı, Momoshiki’ye karşı verdikleri savaş çok daha erken biterdi ve hayranlar da onun güçlerinin tamamının ne boyutta olduğunu görebilirdi.

Kara Örgütünden Delta ile Dövüştüğünde

Boruto

Naruto Uzumaki, 7.Takım tarafından Konohagakure’ye getirildikten hemen sonra Kawaki’yi koruması altına aldı, ancak Kara’nın onu takibi, Delta’nın köyün eğitim alanında onlara saldırmasına sebep oldu. İkisi, Naruto’nun onu yenmek için Altı Yol güçlerini kullanacağı inanılmaz derecede üst düzey bir savaş verdi. Naruto Uzumaki, köyün içinde dövüşmek zorunda bırakılarak bir kez daha zayıflatıldı. Sonuç olarak daha fazla dikkatli olması ve Delta’nın etrafındaki çocuklara zarar vermediğinden emin olması gerekiyordu ki, bu durum onun tüm gücünü kullanmasını engelledi.

Kara’nın Lideri Jigen ile Dövüştüğünde

Boruto

Naruto’nun Kara’nın lideri Jigen ile dövüşü, hikaye boyunca bu zamana kadar aldığı en büyük yenilgisiydi. Naruto, Sasuke’nin yardımıyla bile, doğru dürüst bir mücadele veremeden Kara’nın liderine yenildi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Naruto’nun Altı Yolun Bilgesi’ni kullanarak var olan her şeyi hissetme yeteneği bu dövüş sırasında tamamen göz ardı edildi. Halbuki Sasuke Uchiha, Sharingan’ı ile Jigen’in mikroskobik formunu görebilirken, Naruto onu hissedebilmeli ve ona göre hareket etmeliydi. Korkarız ki, Naruto bir kez daha zayıflatıldı ve Jigen’e sefilce yenildi.

Isshiki Otsutsuki ile Dövüştüğünde

Boruto

Naruto Uzumaki, Jigen tarafından mağlup edildikten kısa bir süre sonra bütün hikayedeki en güçlü varlık olan Isshiki Otsutsuki ile çatıştı. Yine, Naruto’nun Altı Yol algısal güçleri dövüşte epeyce azaltıldı. Naruto, Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı’nda Kaguya Otsutsuki’nin saldırılarını hissedip karşı koyabilmiş olsa da, Isshiki’ye karşılık vermek aklının ucundan bile geçmiyordu. En nihayetinde Naruto, Isshiki ile başa çıkmak için Baryon Modu’nun gücüne güvenmek zorunda kaldı ve neyse ki, Isshiki’ye başarılı bir şekilde sınırlarını zorlattı.

Naruto, Isshiki Otsutsuki ile Dövüştükten Sonra Kurama’yı Kaybettiğinde

Boruto

Baryon Modu’nun gücü, Kurama’nın ölümüyle sonuçlanan çok büyük bir bedele mâl oldu. Isshiki Otsutsuki’yi yenmek uğruna Kurama, Naruto’nun daha büyük bir güç elde etmesi için tüm çakrasını harcadı. Alınan risk meyvesini verse de, Kurama’nın hayatı sonsuza dek yitip gitti. Sonuç olarak, Naruto Uzumaki artık bir Jinchuriki değil ve bu onu önemli ölçüde zayıflatıyor. Kuşkusuz, Naruto artık Otsutsuki ve Kara üyeleri gibilere karşı herhangi bir kazanma umuduyla savaşamaz. Boruto: Naruto Next Generations, Naruto’yu ciddi şekilde zayıflatarak, kendi hikayelerinde Naruto Uzumaki tarafından ezilen yeni nesil shinobilere daha fazla odaklanmak için mükemmel bir fırsat yarattı.

İçerik Yazarı Keşif Asya

KesifAsya.com / Eski Çeviri Kurucusu

Bir cevap yazın

Hiromu Arakawa

Fullmetal Alchemist’in Yaratıcısı Yeni Mangasını Duyurdu

Manhwa Önerisi

Yeni Başlayanlar İçin 5 Manhwa Önerisi