in ,

İzlemeniz Gereken Aksiyon Kore Dizileri

En İyi Aksiyon Kore Dizileri

Eğer Kore eğlence dünyası hakkındaki bilgileriniz Squid Game ve Train to Busan’dan öteye gitmiyorsa, işte başlamak için birkaç öneri. Bu heyecan verici K-dramalar, aksiyon ve entrika dolu, bazı seçenekler ise Parasite gibi toplumsal konulara dokunuyor. (Ayrıca, o kadar çok zombi var ki!) Sıradaki durağınız: En İyi Aksiyon Kore Dizileri.

Squid Game

Squid Game jpg

Eğer henüz Netflix’in en çok izlenen dizisi olmaya aday olan Squid Game’i izlemediyseniz, işte size bir öneri daha: Bu sizi koltuğunuzun kenarına çekecek Netflix’te bulunan bir Kore gerilimi kesinlikle bir göz atmayı hak ediyor. Bu viral hitte, ciddi borç içinde olan bir grup karakter, 45.6 milyar won (yaklaşık 38 milyon dolar) kazanma şansı için çocuk oyunları oynamaya kaydolur. Peki amaç? Tug of War veya Red Light, Green Light gibi oyunlarda kaybederlerse ölürler. (Sezon 2’yi sabırsızlıkla bekleyen hayranlar için, şu ana kadar bildiklerimiz burada.)

Sweet Home

image 1 7
Sweet Home

Eğer The Call ve #Alive gibi Kore filmlerini beğendiyseniz, Sweet Home’u izlemekten hoşlanabilir ve kaldırabilirsiniz. Dizi, ailesinin ölümünden sonra yeni bir apartman kompleksine taşınan bir adamı takip ediyor. Depresif ve yalnız biri olarak, tuhaf komşularından bazılarından binada korkunç şeyler görmeye başlar. Eğer benim gibi korku dizilerini battaniye üzerinden göz kırpma tarzında izleyen biriyseniz, o zaman bu diziyi gün içinde izlemenizi öneririm. (Ben bu diziyi gece izlemek gibi bir hata yaptım ama bu hata asla tekrarlanmayacak…)

Happiness

image 2 6
Happiness

Modern zombi dizilerinin de üstünde kurguya sahip olan Happiness dizisini sizlere önermekten çok mutluluk duyabilirim. Zombilerin bir hap aracılığıyla zombi olduğu bu dizide; Zombiler belli aşamalar içerisinde kalıcı zombiliğe doğru gidiyor. Yaptıklarının farkında olan bu zombiler sadece uzaktan bir seyirci gibi vücudunun kontrolünü sağlayamaz. Kendilerine geldiğinde ise pişmanlık duyabilirler ya da
açlıklarına zayıf düşerek ısırılmadıklarını söyleyerek yalan atabilirler. Bu durum ise seriyi insanlara olan inancın kırılmasına itiyor. Mükemmel gerilimiyle en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu seri kesinlikle izlenmesi gereken türden olduğunu söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir:  İzlemeniz Gereken Romantik Kore Dizileri

All of Us Are Dead

image 3 6
All of Us Are Dead

Bu yürek hoplatan zombi gerilimi, zombi kıyameti okullarına geldiğinde bir grup lise öğrencisini takip ederek dramaya benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Sınıf arkadaşları hızla geri dönerken tek başlarına kalan çocukların hayatta kalma mücadelesiyle nasıl başa çıktıklarını görürken, bir yandan da ebeveynlerin ve politikacıların virüsü okul dışında nasıl ele aldıklarını izliyoruz. En ilginç kısım, klasik lise mecazlarının (aşklar, zorbalar, vb.) nasıl heyecan verici olay örgülerine dönüştürüldüğüdür.

My Name

image 4 6
My Name

Bu gerilim dolu dizide, Ji-woo (Han So-hee) adlı genç bir kadın, yeraltı suç dünyasına karışmış olan babasının intikamını almak için yola çıkar. Babasının eski ortağı Choi Mu-jin (Park Hee-soon) ile birlikte çalışan polis gücünün bir üyesi olarak yeni bir kimlik edinir.

D.P.

image 5 6
D.P.

Bu mükemmel derecede olan gerçekçi k-drama, Jung Hae-in’in An Jun-ho olarak başrolde yer aldığı bir hikayeyi konu alıyor. Genç adam, Güney Kore ordusuna zorunlu askerlik hizmetinin bir parçası olarak yazılır ve temel hizmeti sonrasında, ritüelistik eziyetin ardından ise zorbalığın “en güçlü olanın hayatta kalma” kültürü ile başa çıkarken, An Jun-ho Kaçak arama birimine yerleşir. Bu birimde, asker kaçaklarına karşı görevlendirilen Jun-ho, AWOL (İzinsiz Ayrılma) durumuna düşen askerleri yakalamakla görevlidir. Kaçakların hikayeleri yoğun bir şekilde işlenirken, drama silah altındaki güçler içindeki kötü muameleye ışık tutuyor.

Weak Hero Class 1

image 6 6
Weak Hero Class 1

Webtoon temelli olan bu k-drama, okul şiddeti konusunu gerçekçi bir bakış açısını ele alıyor. Hikaye, en güçlü olanların en zengin öğrenciler olduğu bir erkek lisesinde geçiyor. Zorbalığa uğrayan öğrenci Yeon Si-eun (eski Wanna One üyesi Park Ji-hoon), zorbalarını akademik başarıya ulaşmanın ve Seul Ulusal Üniversitesi’ne burs kazanmanın bir engel olarak görüyor. Arkadaşlara çok fazla ihtiyaç duymasa da, sonunda sınıf dışı diğer öğrenci Oh Beom-seok (Hong Kyung) ve okulun en iyi dövüşçüsü An Soo-ho (Twenty Five Twenty One’dan Choi Hyun-wook) gibi müttefikler bulur. Ancak, sekiz bölümlük dizi önemli sürprizlere ve yıkıcı bir sona sahiptir.

Uyarı: Dizi, büyük sürprizlere ve yıkıcı bir finalle birlikte gelmektedir.

Bloodhounds

image 7 6
Bloodhounds

Bu aksiyon dolu suç k-draması, 2020 sonbaharında, ailelerin ve küçük işletmelerin pandemi kapanmalarının ardından toparlanmaya çalıştığı bir ortamda geçiyor. Gun-woo (Woo Do-hwan), yetenekli bir yükselen boksör olarak, annesinin kahve dükkanını desteklemek için çeşitli işlerde yarı zamanlı çalışmaktadır. Bir gün dükkana Smile Capital adlı bir şirket, Gun-woo’nun annesinin kahve dükkanını hedef alır. Gun-woo ve yeni arkadaşı boksör Woo-jin (Lee Sang-yi), gülünç bir kredi verenle birleşerek Smile Capital’in patronu Myeong-gil’i (Park Sung-woong) devirmeye karar verir.

Fullmetal Alchemist

En İyi Fullmetal Alchemist Openingleri

The Weakest Tamer Began a Journey to Pick Up Trash

The Weakest Tamer Began a Journey to Pick Up Trash’ın Yeni Fragmanı